Цікаве
Аборт
Аборт – штучне переривання вагітності терміном до 28 тижнів.
На ранніх термінах практикується так званий вакуум, що проводиться у терміні до 13 тижнів. На будь-яких термінах вагітність може перерватись. Аборт у період до 28 тижнів вагітності, коли плід ще не здатний до позаутробного життя, ділиться на ранній (до 16 тижнів) та пізній (до 28 тижнів). Між 28 та 37-м тижнями – це передчасні пологи (штучні пологи).
Що чекати на організм після аборту
Кожна жінка аборт підриває своє здоров'я. З перших днів вагітності організм повністю перебудовується, особливо нервова та гормональна система. Таким чином, аборт призводить до сильних гормональних збоїв та нервових зривів, які не можуть не позначитися на організмі.
Гормональні збої можуть призвести до порушення дітородної функції та менструального циклу. Кожен аборт зменшує шанси жінки зачати чи виносити дитину. Крім того, виникає великий ризик загострення запальних процесів у статевих органах. Порушення менструального циклу може проявитися по-різному: місячні можуть стати рідкісними і мізерними або, навпаки, частими і рясними, а можуть припинитися зовсім або викликати маткову кровотечу. Протікатимуть вони більш болісно.
Також аборт негативно впливає на щитовидну залозу, розвиток її захворювань вплине на функціонування всього організму. Наслідків аборту не уникнути і надниркових залоз: відбувається порушення обміну речовин, виробляється більша кількість чоловічих гормонів, що проявляється як зовні, так і психологічно (нестійкість до стресів). Страждає від аборту та гіпофізу, що може призвести до збою функціонування всієї статевої системи та безпліддя.
Найбільшу небезпеку від наслідків аборту наражаються жінки, які не мають дітей. У період перебігу вагітності відбувається перебудова в організмі жінки, а при видаленні плода зворотний процес може статися не відразу. Якщо жінка, що народжувала, перериває вагітність, то цей процес може пройти за 3-4 місяці, тоді як у нерожаючої це займе рік і більше. У 25 випадках зі 100 видалення плода при першій вагітності часто стає причиною безпліддя.
Негативні наслідки аборту не оминуть і молочні залози, на них аборт справляє згубний вплив. З початку вагітності організм перебудовується, готуючись до годівлі малюка грудьми. Після переривання вагітності клітини молочної залози намагаються повернутися до попереднього стану і в цей момент у грудях можуть утворитися пухлини та вузлики.
Вважається, що міні-аборт менш небезпечний здоров'ю, т.к. ризик розвитку запальних процесів після його проведення мінімальний. Це дійсно так, але не рідко буває, що залишки плодового яйця залишаються в порожнині матки, що спричиняє хірургічне втручання. Якщо Ви плануєте у майбутньому завести дитину, краще постаратися уникнути аборту, т.к. переривання вагітності позначається як здоров'я матері, а й здоров'я її майбутніх дітей.
Дбаємо про Ваше здоров'я!
МЕДИЧНИЙ ПОРТАЛ!