МЕДИЧНИЙ ПОРТАЛ НОВОГО ПОКОЛІННЯ

  • Ви повинні знати
  •  UA  RU

Гострі ангіни (гострий амігдаліт)

Під назвою "ангіна" мається на увазі інфекція або гостре запалення горла, локалізоване на мигдаликах або на їхньому рівні. "Гострий амігдаліт" - назви запальних процесів у мигдаликах.

Мигдалики стають червоними та опухлими (червона або еритематозна ангіна) і можуть покриватися «білими крапками» або суцільним «білуватим нальотом»: гнійна (амігдаліт) або точкова («біла») ангіна.

Амігдаліти викликаються вірусами чи бактеріями. Найбільш частими бактеріями-збудниками є стрептокок і стафілокок. Деякі категорії стрептокока можуть зумовлювати різні ускладнення, серед яких найнебезпечнішими є: гострий суглобовий ревматизм, ниркові захворювання, нагноєння підщелепних залоз. Тому лікувати ангіну простими засобами не рекомендують; це серйозне захворювання, яке вимагає втручання лікаря!

Червона або еритематозна ангіна вірусного походження супроводжується зазвичай дифузним роздратуванням горла та трахеї, кашлем та часто хрипотою. Може спостерігатися почервоніння очної кон'юнктиви, збільшення окремих залоз, біль у м'язах.
Викликані вірусами ангіни не потребують лікування антибіотиками, а лише боротьби з температурою, кашлем. Вірусні ангіни виникають зазвичай у дітей дошкільного та шкільного віку. Хвороба настає з температури 37-38 С, із сухим кашлем, із приглушеним або охриплим голосом.
Дно горла (включаючи мигдалики та задню стінку) червоне, з гнійним нальотом або без нього. Бічні лімфатичні шийні вузли дещо збільшені, але безболісні. Ангіна може супроводжуватись головними болями, м'язовими болями, втомою, відсутністю апетиту.

Червона бактеріальна ангіна

-(гострий еритематозний амігдаліт), особливо та, яку викликає стрептокок, супроводжується болями при ковтанні, збільшенні підщелепних лімфатичних вузлів, температурою та зміною загального стану. Іноді до цього додається головний біль і блювота.
У випадки червоної ангіни необхідно зробити гемограму та аналіз фарингіального ексудату, для виявлення збудників, які спричинили захворювання.

Біла ангіна

- («точкова», еритематозно-крапкова ангіна, точковий амігдаліт) є подальшою, більш тяжкою стадією червоної ангіни. Їй характерні:
- Поява на поверхні мигдаликів білуватих крапок (фібринозний ексудат). У тих випадках, коли білих точок занадто багато, вони можуть зливатися між собою та покривати всю поверхню мигдаликів. Така форма отримала назву «хибноплівчастого амігдаліту» (з хибними плівками). Її викликає стрептокок або стафілокок і іноді інші мікроби (пневмокок та ін).

Хвороба супроводжується високою температурою 39-40 С, сильними головними болями, іноді зустрічаються і болі в животі (зокрема у маленьких дітей), блювання. У наступні дні до цього додається біль у горлі, утруднення при ковтанні. Мигдалики опухлі (гіпертрофовані), червоні, покриття білуватим нальотом. Мова обкладена білуватим нальотом.
Лікування

Бактеріальні ангіни вимагають антиінфекційного лікування:
- постільний режим, вживання великої кількості теплого пиття, антибіотикотерапія, прийом жарознижувальних засобів, полоскання горла (доки білий наліт не буде усунений повністю – не менше 10 днів).

Часто ми недооцінюємо причини та ускладнення гострих ангін. Багато хто з нас «лікує» ангіну «домашніми методами», які не мають жодного відношення та ефекту на гемолітичний стрептокок (що є найстрашніша інфекція для дитини!). Іноді не застосовується припис лікування або взагалі можуть перервати лікування, як тільки температура спаде. І тоді через півроку хвороба атакує знову, але вже з більшою силою!

Hosting Ukraine

Дбаємо про Ваше здоров'я!

МЕДИЧНИЙ ПОРТАЛ!