Цікаве
Хвороба Паркінсона - що це?
Хвороба Паркінсона - це хронічне прогресуюче неврологічне захворювання, яке вражає невелику ділянку нервових клітин (нейронів) в області мозку, відома як чорна речовина. Ці клітини зазвичай виробляють дофамін, хімічну речовину (нейромедіатор), яка передає сигнали між ділянками мозку, які при нормальній роботі координують плавний і збалансований рух м’язів. Хвороба Паркінсона призводить до відмирання цих нервових клітин, в результаті чого порушуються рухи тіла.
Хвороба Паркінсона - Паркінсонізм
«Паркінсонізм» – це термін, який часто використовується як синонім із хворобою Паркінсона. З медичної точки зору паркінсонізм відноситься до будь-якого стану, що викликає симптоми, подібні до хвороби Паркінсона, тремтіння в стані спокою, ригідність м’язів, повільні рухи та зміни при ходьбі. Хвороба Паркінсона, ймовірно, є найпоширенішою формою паркінсонізму. Інші умови, що викликають хворобу:
- Такі ліки, як резерпін, торазин
- Токсичний вплив окису вуглецю, ціаніду
- Гіпотиреоз
- Гіпопаратиреоз
- Різноманітні інші неврологічні стани, що впливають на нерви в чорній речовині, такі як хвороба Вільсона (стан, що викликає аномальне відкладення міді в мозку) і прогресуючий надядерний параліч
Які симптоми хвороби Паркінсона?
Загальні симптоми хвороби Паркінсона включають:
- Ригідність м’язів
- Тремтіння рук, тіла...
- Брадикінезія (уповільнення рухів і поступова втрата спонтанної активності)
- Зміни моделі ходьби та постави
- Зміни мовлення та почерку
- Втрата рівноваги і часті падіння
- Ортостатична гіпотензія (падіння артеріального тиску при стоянні, що призводить до запаморочення або непритомності)
Хто хворіє на хворобу Паркінсона?
*Троє з кожних 100 людей у віці старше 60 років. Понад 100 000 людей щороку діагностують хворобу Паркінсона. З’являється все більше доказів того, що хвороба Паркінсона може передаватися у спадок (генетично передаватися між членами сім’ї). Чоловіки дещо частіше хворіють на захворювання, ніж жінки.
Середній вік, у якому діагностують хворобу Паркінсона, становить 60 років. Однак близько 4% хворих на хворобу Паркінсона діагностують у віці до 50 років і приблизно у половини тих, хто діагностується до 40 років. Коли діагноз поставлено рано, це називають « «хвороба Паркінсона в молодому віці».
Хвороба Паркінсона в молодому віці
У той час як хвороба проявляється приблизно так само серед людей старших вікових груп, люди з хворобою Паркінсона в молодому віці будуть мати особливе занепокоєння, оскільки вони будуть мати справу з хворобою в молодшому віці і протягом потенційно більш тривалого періоду. Потенційні необхідні зміни можуть включати зміни в кар’єрі та сімейні проблеми.
Проте є хороші новини для людей із хворобою Паркінсона в молодому віці. Хвороба Паркінсона з раннім початком відрізняється від хвороби Паркінсона з пізнім початком. Загалом, у молодих людей хвороба протікає більш гладко і довше. Хоча це може частково свідчити про те, що молоді люди мають менше інших проблем зі здоров’ям, ніж літні люди з цим захворюванням; швидкість прогресування все ще значно повільна. Супутні проблеми, такі як втрата пам’яті, сплутаність свідомості та труднощі з рівновагою, також рідше зустрічаються у молодих людей із захворюванням.
З іншого боку, люди з хворобою Паркінсона в молодому віці часто мають більше проблем з рухом. Їм частіше призначають ліки леводопи, ніж літнім людям з цим захворюванням. З цієї причини пацієнтів молодого віку часто лікують альтернативами леводопи.
Чи є ліки від хвороби Паркінсона?
Незважаючи на те, що дослідження тривають, на сьогоднішній день не існує жодного відомого лікування або способу запобігання хвороби Паркінсона. Але дослідження досягли значного прогресу. Є дуже реальна надія, що причини, генетичні чи навколишні, будуть виявлені, і буде зрозумілий точний вплив цих причин на функцію мозку. Ці чудові досягнення дають реальну надію на майбутнє.
І все ж, незважаючи на те, що не існує ліків від хвороби Паркінсона, шляхом визначення окремих симптомів та визначення правильного курсу лікування більшість людей із захворюванням можуть жити приємним, повноцінним життям.
Дбаємо про Ваше здоров'я!
МЕДИЧНИЙ ПОРТАЛ!