Цікаве
Рак передміхурової залози
Щорічно у світі фіксується близько 400 тис. нових випадків захворювання на рак передміхурової залози. У чоловічій смертності від раку він стоїть на 2-3 місці. Однак хворіють на рак передміхурової залози набагато частіше, ніж помирають від нього.
У віці 70-х років це захворювання мають від 50% до 70% чоловічого населення.
Приблизно 10% випадків раку передміхурової залози генетично обумовлено.
Імовірно, є зв'язок між розвитком раку простати і дієтою, багатою на тваринні жири, але стовідсоткової впевненості в цьому немає.
Патогенез захворювання багато в чому визначається функцією статевих залоз та концентрацією чоловічих статевих гормонів (андрогенів) у сироватці крові.
Симптоми
Симптоми раку:
- мляве та хворобливе сечовипускання;
- часте нічне сечовипускання;
- утруднене сечовипускання;
- Наявність крові в сечі (гематурія);
- біль у нижній частині живота.
Діагностика
Діагноз встановлюють за біопсії. Також припущення про діагноз може бути зроблено на підставі пальпації залози при ректальному дослідженні та ультразвуковій томографії.
1 стадія: клінічних проявів немає, діагноз встановлюють випадково при морфологічному дослідженні віддалених аденом.
2 стадія: порушення сечовипускання та інших ознак хвороби немає; при ректальному дослідженні виявляють щільний вузол у залозі; діагноз встановлюють за біопсії; метастази у цій стадії рідкісні.
3 стадія: часте сечовипускання, гематурія, інші симптоми; пухлина проростає насіннєві бульбашки, основа сечового міхура та бічних стінок тазу; біопсія підтверджує діагноз; у половині випадків знаходять метастази в тазові та заочеревинні лімфатичні вузли.
4 стадія: частіше пухлина великих розмірів із вираженими дизуричними розладами; основна характерна ознака цієї стадії - наявність метастазів у кістки та/або інші органи. У сироватці у 70% випадків виявляється високий рівень кислої фосфатази.
Лікування
Лікування залежить від того, на якій стадії рак було виявлено. Воно може містити променеву терапію, гормональну терапію або хірургічне втручання.
100% лікування можливо тільки при невеликих локалізованих пухлинах.
Рак предстательной железы
Ежегодно в мире фиксируется около 400 тыс. новых случаев заболевания рака предстательной железы. В мужской смертности от рака он стоит на 2-3 месте. Однако болеют раком предстательной железы намного чаще, чем умирают от него.
В возрасте 70 лет это заболевание имеют от 50% до 70% мужского населения.
Примерно 10% случаев рака предстательной железы генетически обусловлено.
Предположительно имеется связь между развитием рака простаты и диетой, богатой на животные жиры, но стопроцентной уверенности в этом нет.
Патогенез заболевания во многом определяется функцией половых желез и концентрацией мужских половых гормонов (андрогенов) в сыворотке крови.
Симптомы
- Симптомы рака:
- - вялое и болезненное мочеиспускание;
- - частое ночное мочеиспукание;
- - затрудненное мочеиспускание;
- - наличие крови в моче (гематурия);
- - боли в нижней части живота.
Диагностика
- Диагноз устанавливают при биопсии. Также предположение о диагнозе может быть сделано на основании пальпации железы при ректальном исследовании и ультразвуковой томографии.
- 1 стадия : клинических проявлений нет, диагноз устанавливают случайно при морфологическом исследовании удаленных аденом.
- 2 стадия : нарушения мочеиспускания и других признаков болезни нет; при ректальном исследовании обнаруживают плотный узел в железе; диагноз устанавливают при биопсии; метастазы в этой стадии редки.
- 3 стадия: частое мочеиспускание, гематурия, другие симптомы; опухоль прорастает семенные пузырьки, основание мочевого пузыря и боковых стенок таза; биопсия подтверждает диагноз; в половине случаев находят метастазы в тазовые и забрюшинные лимфатические узлы.
- 4 стадия : чаще опухоль больших размеров с выраженными дизурическими расстройствами; основной характерный признак этой стадии - наличие метастазов в кости и/или другие органы. В сыворотке в 70% случаев обнаруживается высокий уровень кислой фосфатазы.
![]() |
Первычный рак предстательной железы ( обозначен желтым цветом) в центре. Вторичная опухоль (метастаза) - справа, распространение опухоли на головку бедра. |
Лечение
Лечение зависит от того, на какой стадии рак был обнаружен. Оно может включать лучевую терапию, гормональную терапию или хирургическое вмешательство.
100% излечение возможно только при небольших локализованных опухолях.
Дбаємо про Ваше здоров'я!
МЕДИЧНИЙ ПОРТАЛ!