Цікаве
Сальна кіста. Що це?
Кісти — це невеликі тверді горбки, які утворюються під шкірою на багатьох частинах тіла, наприклад на обличчі, шиї, грудях, спині і руках. На ранніх стадіях розвитку кісти зазвичай заповнені прозорою рідиною або напівтвердим матеріалом і безболісні.
Найпоширенішими типами кіст є сальні кісти, які розвиваються внаслідок блокування волосяних фолікулів. З іншого боку, фурункули або абсцеси глибші й спричинені бактеріальною інфекцією.
Імовірність отримати кісту зростає з віком, оскільки з віком наші клітини накопичують старі та пошкоджені білки, які можуть викликати запалення та інфекції під шкірою. Носіння тісного одягу та ожиріння також підвищують ризик розвитку кіст.
Профілактика завжди краща, ніж лікування, тому життєво важливо підтримувати шкіру чистою, та зволоженою.
Кісти не є раковими. Вони можуть бути безболісними, але займають потрібний проміжок часу і можуть викликати багато дискомфорту.
Що таке кісти? У шкірі або органі тіла утворюються невеликі мішечки з рідиною або напіврідкою речовиною. Кіста зазвичай безболісна і зазвичай виявляється в грудях, репродуктивних органах, нирках, сечовому міхурі та шкірі.
Які причини кіст?
Кісти найчастіше викликані травмами, такими як вросле волосся або нігті, укуси комах, акне або прищі. Вони можуть викликати фурункули або сальні кісти.
Причиною кісти також можуть бути гормональні зміни, які викликають гормонозалежні кісти, які розвиваються у жінок під час менструальних періодів. Якщо у жінки дуже довгий менструальний цикл або якщо вона приймає певні протизаплідні препарати, її організм не встигає повністю позбутися слизової оболонки матки, і вона продовжить кровоточити в навколишні тканини.
Що таке сальні кісти?
Сальні кісти — це заповнені рідиною утворення під шкірою, які можуть бути присутніми при народженні. Вони частіше зустрічаються у хлопчиків і зазвичай з’являються на шкірі голови, шиї, під пахвами та в паху. Сальні кісти нешкідливі, але можуть бути болючими, якщо вони інфіковані.
Сальна кіста, також відома як кіста сального фолікула, — це шишки або нерівності, які зазвичай зустрічаються на шкірі. Зазвичай вони безболісні, але деякі з них можуть бути болючими на дотик. Вони наповнені шкірним салом, жирним матеріалом, що виробляється сальними залозами, пов’язаними з волосяними фолікулами. Сальна кіста може досягати кількох сантиметрів у діаметрі і навіть рости в інших структурах, таких як повіки, ніс і вуха.
Які симптоми сальних кіст?
Сальні кісти можна визначити як невеликі грудочки під шкірою, які переважно м’які на дотик. Вони виникають на шкірі голови, обличчі, шиї та спині. Ці кісти зазвичай безболісні та не є раковими.
Сальні кісти вважаються незвичайними та раковими, якщо їх діаметр перевищує 5 сантиметрів і це призводить до інфекції, такої як біль, виділення гною та почервоніння шкіри, неприємного запаху.
Які існують способи лікування сальних кіст?
Визначивши ступінь тяжкості кісти, лікар може порадити дренувати її або видалити хірургічним шляхом. У більшості випадків кісти видаляють з косметичних міркувань.
Однак навіть після дренування немає гарантії, що сальні кісти не повернуться. Найкращий варіант – піти на повне видалення за допомогою хірургічного втручання, але багато людей уникають цього варіанту, оскільки він може спричинити рубці.
Існує багато способів видалення сальних кіст, наприклад:
- Мінімальне висічення – цей метод може призвести до мінімальних рубців, але немає гарантії, що кісти не з’являться знову.
- Звичайне широке висічення - цей метод повністю видаляє кісти, але може спричинити довгий рубець.
- Лазерне висічення - цей метод використовує лазер для створення невеликого отвору для дренування вмісту кісти.
Які існують домашні засоби для лікування сальних кіст?
Яблучний оцет, гарячий компрес, олія чайного дерева, касторова олія, гель алое вера, мед тощо – це деякі інгредієнти та методи, які можна спробувати вдома, щоб позбутися сальних кіст. Однак ці домашні засоби не підтверджені доказами і тому не гарантують результатів.
Завжди робіть патч-тест перед використанням місцевих природних засобів. Ці домашні засоби можуть викликати запалення шкіри та інші незначні інфекції. Тому лікування краще проводити у фахівця.
Сальні кісти — це поширене утворення шкіри на повіках, животі, пахвах і обличчі. Сальна кіста - це поверхневий закритий мішок, який містить суміш мертвих клітин шкіри та шкірного сала, жирної речовини, яка змащує шкіру. Сальні кісти безболісні, але можуть викликати больовий дискомфорт у важких випадках.
Якщо сальні кісти не лікувати протягом тривалого часу, вони можуть стати дуже великими, і зрештою для їх видалення знадобиться хірургічне втручання. Повна операція може свідчити про те, що кіста швидше за все не повернеться. Іноді після операції в уражену ділянку може потрапити інфекція. У такому випадку зверніться до лікаря, щоб отримати антибіотики.
Дбаємо про Ваше здоров'я!
МЕДИЧНИЙ ПОРТАЛ!