МЕДИЧНИЙ ПОРТАЛ НОВОГО ПОКОЛІННЯ

  • Ви повинні знати
  •  UA  RU

Перихондрит. Що таке перихондрит?

Перихондрит — це інфекція, яка виникає в тканині хряща зовнішнього вуха, яка називається вушною раковиною або вушною раковиною. Саму інфекцію іноді називають перихондритом вушної раковини або перихондритом вушної раковини, хоча часто це спрощено називають просто перихондритом.

Перихондрит не є поширеною інфекцією, хоча лікарі не впевнені щодо точної кількості людей, які зазнали цієї інфекції. Найбільшим фактором ризику розвитку перихондриту є проколювання вуха вище, а не на мочці вуха.

Оскільки цей тип пірсингу став більш поширеним, очікується, що випадки подвоїлися, особливо в період між 1990 і 1998 роками.

Перихондрит Причини

Перихондрит виникає в результаті бактеріальної інфекції. Найпоширенішою бактерією, яка викликає перихондрит, є Pseudomonas aeruginosa. Інші, менш поширені бактерії, які можуть викликати перихондрит, включають стафілокок і кишкову паличку.

Основною причиною перихондриту є пошкодження або травма вуха. Бактерії потрапляють у цю точку ушкодження або травми, зазвичай навколо хряща зовнішнього вуха. Найпоширенішою причиною таких травм вух є високі проколи вух, які проникають через ваш хрящ. Такі види пірсингу можуть пошкодити ваш хрящ і можуть проникнути бактерії.

Проте пірсинг — не єдина причина перихондриту. Інші причини включають:

  • Травма голови, особливо збоку голови
  • Контактні види спорту
  • Опіки
  • укуси комах
  • акупунктура
  • Хірургія вуха
  • Вушні інфекції, які не вилікували
  • Незначна травма
  • Оперізуючий лишай

Деякі люди можуть мати вищий ризик зараження перихондритом. Ці особи включають:

  • Ті, у кого є запальні захворювання
  • Ті, у кого ослаблений імунітет
  • Люди з діабетом

Симптоми перихондриту

Головним симптомом перихондриту є зовнішнє вухо, яке болить на дотик, червоніє та набрякає. Почервоніння зазвичай виникає навколо травми вуха, наприклад порізу, укусу, подряпини або пірсингу. Перихондрит найчастіше вражає верхню частину зовнішнього вуха і рідко вражає мочку вуха.

Якщо присутній абсцес, людини відчує деякий дренаж рідини. Лихоманка, чутливість і відчуття тепла у вусі також є симптомами перихондриту.

Діагностика перихондриту

Огляд інфікованого вуха. Діагностина на травму вуха та будь-які зміни у формі вашого вуха. Якщо вухо червоне і чутливе, ймовірно, це перихондрит.

Лікування перихондриту

Основним методом лікування перихондриту є антибіотики. Вид призначених антибіотиків залежатиме від того, наскільки серйозна інфекція, а також від типу залучених бактерій. Фторхінолон є найпоширенішим антибіотиком, який призначають для лікування перихондриту, і випускається у двох формах: пероральний і тропічний.

Плани лікування дітей можуть відрізнятися, однак, оскільки фторхінолони не завжди можуть бути варіантом для підлітків. Деякі дослідження показали, що фторхінолони можуть спричиняти жорсткість суглобів і розриви сухожиль у дітей.

Під час візиту до лікаря з вуха видалять усі сторонні предмети, включно з осколками та хрящами. Крім призначення антибіотиків, вони також можуть запропонувати вам прийняти пероральний кортикостероїд, прийняти безрецептурні знеболюючі засоби та прикласти теплий компрес до ураженої

Якщо присутній абсцес, може знадобитися хірургічне втручання. Це пояснюється тим, що абсцес, який містить накопичення гною, може обмежити кровопостачання хряща. Якщо потрібне хірургічне втручання, в абсцесі буде зроблено невеликий розріз. Це дозволить гною витекти, а лікар зможе видалити мертві хрящі та шкіру. Після цього кров знову зможе нормально надходити до хряща.

Лікар може поставити невеликий дренаж у вухо на термін до трьох днів. Щоб забезпечити приплив крові до хряща, вони також можуть зшити хрящ і тканину.

Прогноз перихондриту

Прогноз перихондриту загалом сприятливий, якщо інфекцію виявити та лікувати на ранній стадії. При ранньому лікуванні антибіотиками можна очікувати повного одужання.

Однак, якщо інфекція залишилася без лікування, вражає вушний хрящ або викликає абсцес, може знадобитися подальше лікування.

У тих, хто отримав швидку діагностику та лікування, симптоми мають зникнути протягом трьох днів. Дискомфорт зазвичай є останнім симптомом і може тривати протягом місяця.

Якщо потрібне хірургічне втручання, вам доведеться належним чином перев’язати рану та вжити відповідних заходів, щоб гарантувати, що місце хірургічного втручання залишається чистим

Ускладнення перихондриту

Абсцес, який не лікувати, може призвести до руйнування хряща, а також мертвої тканини. Якщо це станеться, може розвинутися деформація вуха, відома як вухо цвітної капусти. Для цього може знадобитися косметична хірургія.

Іншим ускладненням перихондриту є розвиток вторинної інфекції у вашому вушному хрящі, відомої як хондрит. Ця інфекція може призвести до серйозного пошкодження структури вуха. У результаті частина тканини вуха може відмерти, і для її видалення знадобиться операція. Якщо це станеться, може знадобитися операція зі зміни форми вуха, щоб повернути вуху його нормальну форму.

Профілактика перихондриту

Основним кроком у профілактиці перихондриту є уникання пірсингу у верхньому вусі. Пірсинг в мочці вуха має набагато менший ризик інфікування. Якщо ви все-таки вирішили проколоти верхній хрящ, то необхідно правильно доглядати за пірсингом.

Інші профілактичні заходи включають:

  • Уникайте акупунктури, пов’язаної з вухами
  • Отримання належного та швидкого лікування вушних інфекцій
  • Відмова від занять контактними видами спорту
  • Уникайте надмірного чесання вух
Hosting Ukraine

Дбаємо про Ваше здоров'я!

МЕДИЧНИЙ ПОРТАЛ!