Цікаве
Хламідіоз - що це? Ускладнення
Хламідіоз викликають бактерії. Це одне з найпоширеніших захворювань, що передаються статевим шляхом. Ця інфекція легко поширюється, оскільки часто не викликає симптомів. Це означає, що ви можете передати хламідіоз статевим партнерам, не підозрюючи про це. Фактично, близько 75% інфекцій у жінок і 50% у чоловіків не мають симптомів. Якщо не лікувати хламідіоз, він може викликати серйозні ускладнення.

Симптоми хламідіозу
Симптоми хламідіозу, зазвичай проявляються протягом 1-3 тижнів після контакту.
Симптоми хламідіозу у жінок
- Аномальні виділення з піхви, які можуть мати запах
- Кровотечі між менструаціями
- Хворобливі місячні
- Біль у животі з лихоманкою
- Біль під час сексу
- Свербіж або печіння в піхві або навколо неї
- Біль під час сечовипускання
Симптоми хламідіозу у чоловіків
- Невеликі прозорі або каламутні виділення з кінчика пеніса
- Болюче сечовипускання
- Печіння та свербіж навколо отвору статевого члена
- Біль і набряк навколо яєчок
Незахищений секс також може призвести до хламідіозу в інших частинах тіла, таких як анус, горло та очі. Симптоми:
- Анус: дискомфорт і виділення
- Горло: Симптомів зазвичай немає
- Очі: почервоніння, біль і виділення
Хламідіоз причини
Chlamydia trachomatis, бактерія, яка викликає хламідіоз, найчастіше поширюється через незахищений вагінальний, оральний або анальний секс. Його отримують із сперми або вагінальної рідини інфікованої людини. Він також може передаватися від інфікованої людини іншій через генітальний контакт, навіть якщо немає статевого акту. Вагітні жінки можуть давати його своїм майбутнім дітям під час пологів.
Діагностика хламідіозу
Існує кілька різних тестів, за допомогою яких лікар може діагностувати хламідіоз. Беруть зразок або з уретри (звідки виходить сеча) у чоловіків або з шийки матки у жінок. Він відправляється в лабораторію на аналіз. Також перевіряють зразок сечі на бактерії.
Лікування хламідіозу
Хламідіоз виліковний. Оскільки це бактеріальна інфекція, її лікують антибіотиками. При хламідіозі, лікар призначає пероральні антибіотики, зазвичай азитроміцин (зитромакс) або доксициклін. Партнеру також треба пройти лікування, щоб запобігти повторному зараженню та подальшому поширенню хвороби.
При лікуванні інфекція має зникнути приблизно через тиждень або два. Важливо закінчити прийом усіх антибіотиків, навіть якщо ви почуваєтеся краще.
Жінкам з важким хламідіозом може знадобитися лікування в лікарні, внутрішньовенне введення антибіотиків (ліки, що вводяться через вену) і знеболюючі.
Після закінчення прийому антибіотиків, треба пройти повторний аналіз через 3 місяці, щоб переконатися, що інфекція вилікувана. Це особливо важливо, якщо ви не впевнені, що ваш партнер лікувалися. Не займайтеся сексом, доки не переконаєтеся, що у вас і вашого партнера більше немає захворювання.
Хламідійні ускладнення
Не вчасне лікування від хламідіозу, несе такі проблеми зі здоров’ям:
- У жінок. Якщо хламідійну інфекцію не лікувати, вона може спричинити запальне захворювання органів малого таза, яке може пошкодити фаллопієві труби (трубки, що з’єднують яєчники з маткою). Це навіть може стати причиною безпліддя (неможливість мати дітей). Нелікована хламідійна інфекція також може збільшити ризик позаматкової вагітності (коли запліднена яйцеклітина імплантується та розвивається поза маткою). А хламідіоз може стати причиною передчасних пологів (занадто ранніх пологів). Якщо матері передадуть інфекцію своїм дітям під час пологів, у новонародженого можуть бути очні інфекції, сліпота або пневмонія.
- У чоловіків. Хламідіоз може спричинити інфекцію придатка яєчка (трубка, яка відводить сперму від яєчок) або проктит — запалення прямої кишки.
- Обидва. Чоловіки та жінки можуть захворіти на негонококовий уретрит (НГУ) – інфекцію уретри.
Профілактика хламідіозу
Щоб зменшити ризик зараження хламідіозом:
- Використовуйте презервативи правильно під час кожного статевого акту.
- Обмежте кількість сексуальних партнерів і не ходіть туди-сюди між партнерами.
- Практикуйте статеве утримання або обмежте статевий контакт одним неінфікованим партнером.
- Якщо ви думаєте, що інфіковані, уникайте статевих контактів і зверніться до лікаря.
Будь-які генітальні симптоми, такі як виділення або печіння під час сечовипускання, незвичайна ранка або висип, повинні бути сигналом до припинення статевого життя та негайного звернення до лікаря. Якщо у вас діагностовано хламідіоз або будь-яке інше захворювання, що передається статевим шляхом, і ви лікуєтеся від нього, повідомте про це всім своїм останнім статевим партнерам, щоб вони могли звернутися до лікаря та отримати лікування.
Оскільки хламідіоз часто не має симптомів, інфіковані люди можуть неусвідомлено поширювати його своїм статевим партнерам.
Дбаємо про Ваше здоров'я!
МЕДИЧНИЙ ПОРТАЛ!