МЕДИЧНИЙ ПОРТАЛ НОВОГО ПОКОЛІННЯ

  • Ви повинні знати
  •  UA  RU

Мастит. Що таке мастит?

Загальноприйнята назва інфекції тканин молочної залози – мастит. Якщо жінка годує грудьми, це називається лактаційним або післяпологовим маститом. Якщо ні, це називається перидуктальним маститом. Мастит може викликати відчуття  грипу, але його можна вилікувати набагато швидше.

Причини маститу

Мастит є поширеним захворюванням у жінок, які годують груддю. Приблизно 1 з 10 жінок, які годують груддю, можуть захворіть. Це викликано запасом молока в молочних протоках. Це трапляється, коли дитина не смокче або не прикладається належним чином, або віддає перевагу одній груді над іншою. Мастит також може виникнути, якщо жінка не годує грудью або не зціджує регулярно.

Маститом хворіють не тільки жінки, які годують груддю. Якщо ви не годуєте грудьми, тріщини соска або пірсинг соска можуть спричинити інфекцію грудей. Обидва дозволяють бактеріям проникати в молочні протоки. Особливо часто це спостерігається у жінок, які палять.

Симптоми маститу

Як і будь-яка інша інфекція, тканина навколо інфікованої області запалюється, щоб запобігти її поширенню на інші частини тіла. При маститі інфікована молочна протока викликає набряк грудей. Груди можуть виглядати червоними і відчуватися ніжними або теплими.

Багато жінок з маститом почуваються, як у них грип, включаючи біль, озноб і лихоманку 37 або вище.

Також може бути виділення із соска або відчутти тверду шишку в грудях.

Діагностика

Симптоми маститу можуть виникнути дуже раптово. Ви можете відчути, що захворіли на грип, перш ніж відчуєте будь-який дискомфорт у грудях. Коли ви відчуєте цей біль або побачите помітне почервоніння, якомога швидше зверніться до лікаря.

Ваш лікар може діагностувати мастит на підставі фізичного огляду. Лихоманка та озноб видають це, як і червона клиноподібна ділянка на грудях, спрямована до соска.

Є дві речі, які слід виключити: абсцес молочної залози, який виникає, коли мастит не лікують швидко, і запальний рак молочної залози, який зустрічається рідко та має спільні симптоми у вигляді почервоніння та набряку.

Лікування

Незалежно від того, годуєте ви грудьми чи ні, антибіотики мають покращити ваше самопочуття через день-два. Приймайте їх згідно з інструкцією.

Якщо ви годуєте грудьми, продовжуйте пити багато води, носити вільні бюстгальтери та відпочивати якомога більше. Ваш лікар може запропонувати ібупрофен або щось подібне для зняття лихоманки та болю.

Важливо продовжувати грудне вигодовування та переміщати це молоко в протоки та з них. Продовжуйте зціджувати молоко, якщо годувати з грудей дуже боляче.

Профілактика

Тісні бюстгальтери та одяг тиснуть на груди. Тримайте речі легкими та вільними.

Щоб молоко не накопичувалося, переконайтеся, що ваша дитина правильно прикладається, і витягуйте все молоко з кожної груді під час кожного годування. Консультант з лактації може допомогти, якщо вам потрібна підтримка

Інші хвороби:

Hosting Ukraine

Дбаємо про Ваше здоров'я!

МЕДИЧНИЙ ПОРТАЛ!