Цікаве
Медичні термометри. Види, переваги, недоліки
Медичні термометри зараз можна знайти в кожній домашній аптечці. Широкий температурний діапазон – зазвичай від 32 ° C до 42 ° C, а також можливість швидко спостерігати тривожні зміни температури тіла дозволяють належним чином реагувати на них. Який термометр варто купити для домашнього вживання?
Контроль температури при лихоманці
Гарячка і підвищення температури тіла є сигналом у тому, що у організмі відбувається щось тривожне і тіло перетворюється на захисний стан.
Через дуже високу температуру організм знижує концентрацію заліза та цинку в плазмі крові, що призводить до придушення розмноження бактерій, а також уповільнення розвитку хвороби. Гарячка також прискорює обмін речовин, що позитивно позначається на швидшому очищенні організму від токсинів, ефективно скорочуючи тривалість хвороби. Про позитивний вплив лихоманки на здоров'я можна говорити, коли температура не перевищує 38,5°C. У цій ситуації, коли симптоми спеки терпимі, варто дати організму боротися самостійно, без застосування препаратів для зниження температури. Однак постійний контроль необхідний - температура, що постійно підвищується, через захисну функцію може негативно позначитися на здоров'ї. Хороший медичний термометр допоможе ефективно оцінити зміни температури тіла, тому до його вибору варто ставитись серйозно.
Види медичних термометрів
Всім відомі скляні ртутні термометри пішли у минуле, але їхнє місце зайняли інші варіанти, в яких для виміру використовується спирт або галістан.
Для домашнього використання можна придбати традиційні термометри, які дозволяють проводити вимірювання під пахвою, в анусі або під язиком, щоразу вимагаючи дезінфекції. Також можна розглянути вушні термометри, завдяки яким вимірювання проводиться у вусі – вони дають точний та швидкий результат, а для підтримки їхньої гігієни достатньо замінити одноразовий чохол.
Останнім часом найпоширеніші термометри - безконтактні, які дозволяють швидко вимірювати температуру на скроні або лобі людини, що обстежується, без необхідності дезінфікувати щоразу після використання.
Переваги та недоліки медичних термометрів
Класичні скляні термометри практичні, але їхній головний недолік, це тривале визначення температури - зазвичай близько 5 хвилин. Проте їхня перевага - висока точність. Перед використанням їх слід струсити, а після вимірювання температури продезінфікувати. Найбільш точні показання за допомогою цього типу термометра можна отримати, вимірюючи через пряму кишку, але найчастіше за його допомогою вимірюють температуру тіла під пахвою чи язиком. До переваг термометрів цього типу можна віднести також відсутність додаткового джерела живлення - не потрібно міняти або заряджати акумулятори, вони завжди готові до роботи. Через свою конструкцію ці термометри не призначені для самостійного використання дітьми.
Електронні термометри аналогічні до традиційного термометра. Вони пропонують аналогічні можливості вимірювання та форму, але між ними є ключові відмінності. Ці термометри не потрібно струшувати перед вимірюванням, і результат буде більш точним і легко читати. Їх головною перевагою також є швидкість – результат сигналізується звуком до 15 секунд. Проте їхня робота піддається впливу електромагнітних полів інших пристроїв, наприклад смартфонів, що може вплинути на їхню правильну роботу і, крім того, вимагати регулярної заміни батареї.
Вушні термометри зручні та швидко вимірюються (близько 1 секунди). Цей варіант чудово підходить для маленьких дітей. Головний недолік медичних термометрів цього типу - менша точність, але вони мають більший діапазон вимірювання - вони також допомагають розпізнавати переохолодження. Також у таких термометрів слід замінювати насадку після кожного використання.
Безконтактні термометри, також відомі як сенсорні, належать до рішень найвищого технічного рівня. У разі температура вимірюється без контакту з обстежуваним людиною, проте завдяки використанню інфрачервоної технології. Як і у випадку вушних термометрів, результат вимірювання досягається менш ніж за секунду. Це відмінна альтернатива для лікарень та батьків маленьких дітей, оскільки дозволяє легко та швидко вимірювати температуру. Недоліком такого термометра є необхідність регулярної заміни акумулятора або заряджання. Причому для найбільш надійного результату поверхня, що вимірюється, повинна бути чистою, без кремів і жирних плівок.
Вибір термометрів дійсно великий, тому залежно від частоти їх використання та індивідуальних потреб, можна знайти модель, яка ідеально підійде для дому та медичних закладів.
31 травня 2022
Дбаємо про Ваше здоров'я!
МЕДИЧНИЙ ПОРТАЛ!