Цікаве
Як вибрати стіл для масажу?
Оснащення масажного кабінету - важливий момент у створенні комфортних умов для масажиста та його пацієнта. Головним критерієм зручності в цьому випадку є масажний стіл.
Вибираючи меблі для масажу, важливо знайти компроміс, що балансує зручність масажиста у процесі роботи та комфорт пацієнта під час масажу.
Види масажних меблів
Професійні меблі для масажу представлені стаціонарними столами. Це досить габаритні та важкі меблі, спеціально сконструйовані таким чином, щоб витримувати часті та інтенсивні навантаження. Звертайте увагу на основу кушеток, воно має бути міцним та надійним, розрахованим на великі навантаження. Віддавайте перевагу металевій або дерев'яній основі.
Відрізняються столи функціональним наповненням:
- з фіксованою висотою;
- з механічним регулюванням висоти;
- з гідравлічним регулюванням підйому;
- з електричним регулюванням підйому поверхні.
Перелічені відмінності формують вартість столів. Найбільш доступні за ціною масажні кушетки з фіксованою висотою. Такі меблі потрібно підбирати індивідуально, якщо масажисту підходить висота кушетки, як правило, 75 см від підлоги, то можна не переплачувати за додаткові регулювальні механізми.
Якщо передбачається один робочий стіл для кількох фахівців та індивідуальний підбір неможливий, рекомендується розглянути варіант кушетки з механічним регулюванням висоти, тобто відрегулювати висоту можна вручну за допомогою гвинтового механізму.
Дорогіший, але й більш зручний для масажиста варіант кушетки — з гідравлічним регулюванням. Це столи, оснащені гідравлічним підйомником - педаллю ножа. За допомогою педалі будь-якої миті можна легко відрегулювати висоту.
Найкомфортніший варіант - столи з електромотором. Регулювання висоти відбувається за допомогою пульта керування. У більшості випадків такі столи оснащені декількома двигунами, що дозволяє також за допомогою пульта змінювати кут нахилу спинки.
Комфорт клієнта - головне в якісному масажі
Що стосується комфорту масажних столів для клієнта, то тут важливо звертати увагу на такі критерії:
- Ширина масажної поверхні;
- матеріал оббивки;
- якість наповнювача;
- Наявність отвору для особи;
- Наявність додаткових регулювань для комфорту.
Вибирайте стіл із широкою поверхнею, щоб лежати на ньому було зручно пацієнтам різної комплекції. Якщо вибираєте достатню вузьку поверхню (до 60 см), тоді краще розглядати варіанти із підлокітниками, які опускаються. У такому разі становище клієнта буде комфортнішим.
Щодо оббивного матеріалу краще віддавати перевагу штучним матеріалам високої якості: полівінілхлориду (ПВХ) або поліуретану (ПУ). Ці матеріали не мають запаху, гіпоалергенні, не токсичні та безпечні для людей. Крім того, ПВХ та ПУ мають високий ступінь захисту від механічних пошкоджень, зносостійкі та легко піддаються очищенню.
Наповнювач масажних столів має бути досить щільним, але й не твердим, клієнт повинен бути комфортно. Пінополіуретановий наповнювач середньої щільності буде чудовим вибором.
Наявність спеціального отвору для обличчя є відмінною характеристикою зручної масажної кушетки. У положенні лежачи на животі пацієнт опускає обличчя в отвір, що дозволяє йому вільно дихати в процесі масажу, при цьому зберігається правильне положення хребта. Наявність подушки-підголовника також є додатковим елементом комфорту.
Зверніть увагу на наявність додаткових регулювання комфортності, наприклад, зміна кута нахилу спинки, ножної частини або регулювання нахилу столу в цілому.
Добре, якщо кушетка оснащена функціональним підголовником, який можна регулювати за висотою та кутом нахилу. Наявність підлокітників теж перевага, зручно, якщо їх можна опустити нижче поверхні. У такому разі руки клієнта не заважають масажисту, а саме становище пацієнта дуже комфортне та сприяє розслабленню під час сеансу масажу.
31 травня 2022
Дбаємо про Ваше здоров'я!
МЕДИЧНИЙ ПОРТАЛ!