МЕДИЧНИЙ ПОРТАЛ НОВОГО ПОКОЛІННЯ

  • Ви повинні знати
  •  UA  RU

Що викликає вушну інфекцію?

Середнє вухо — це невеликий простір за барабанною перетинкою, який повинен добре вентилюватися повітрям, яке зазвичай проходить із-за носа через євстахієву трубу, зберігаючи середнє вухо чистим і сухим. Коли недостатньо свіжого повітря для вентиляції середнього вуха, наприклад, коли євстахієва труба закупорена або заблокована, область стає вологою, застійною та теплою, що є ідеальним середовищем для розмноження мікробів.

У дітей і немовлят євстахієва труба часто занадто м’яка або незріла, і їй важче залишатися відкритою. Алергія, виділення з носа, інфекції носових пазух, віруси звичайної застуди та проблеми з аденоїдами можуть заважати здатності євстахієвої труби пропускати повітря в середнє вухо.

У дітей найчастішою причиною вушної інфекції є вірусна інфекція верхніх дихальних шляхів, наприклад застуда чи грип. Ці розлади можуть спричинити набряк євстахієвої труби настільки, що повітря більше не може надходити в середнє вухо. Алергія — на пилок, пил, шерсть тварин або їжу — може спричинити той самий ефект, що й застуда чи грип, як і дим, дим та інші токсини навколишнього середовища. Бактерії можуть безпосередньо спричинити вушну інфекцію, але зазвичай ці мікроорганізми з’являються після вірусної інфекції або алергічної реакції та швидко потрапляють у тепле вологе середовище середнього вуха. Вторгнення бактерій може завдати великої шкоди, перетворивши запалення на інфекцію та провокуючи лихоманку.

Серед бактерій, які найчастіше зустрічаються в інфікованих середніх вухах, є ті самі різновиди, що викликають багато випадків синуситу, пневмонії та інших респіраторних інфекцій. За даними Американської академії отоларингології – хірургії голови та шиї (лікарі-ларингологи), кон’югована пневмококова вакцина є дуже ефективною проти кількох штамів найпоширеніших бактерій, які викликають вушні інфекції. Цю вакцину регулярно вводять немовлятам і дітям раннього віку для профілактики менінгіту, пневмонії та інфекцій крові. Лікар вашої дитини повинен порадити вам використання цієї вакцини, яка може допомогти запобігти принаймні деяким вушним інфекціям.

Вушні інфекції виникають по-різному. Окремий поодинокий випадок називається гострою інфекцією вуха (гострий середній отит). Якщо стан зникає, але повторюється тричі протягом 6 місяців (або чотири рази протягом одного року), кажуть, що у людини повторюються інфекції вуха (рецидивуючий гострий середній отит). Зазвичай це означає, що євстахієва труба не працює належним чином. Накопичення рідини в середньому вусі без інфекції називається середнім отитом з випотом, станом, коли рідина залишається у вусі, оскільки воно погано вентилюється, але мікроби не почали рости.

Останніми роками вчені визначили характеристики людей, які найчастіше страждають від рецидивуючих інфекцій середнього вуха:

  • Особи з сімейною історією вушних інфекцій
  • Діти, яких вигодовують сумішшю з пляшечки (діти, яких годують грудним молоком, мають менше вушних інфекцій)
  • Діти, які відвідують дитячі садки
  • Люди, які живуть у домогосподарствах з курцями
  • Люди з аномаліями піднебіння, такими як вовча паща
  • Люди з поганою імунною системою або хронічними респіраторними захворюваннями, такими як кістозний фіброз і астма

Як запобігти вушній інфекції?

Видаліть зі свого дому якомога більше забруднювачів навколишнього середовища, зокрема:

  • Пил
  • Миючі рідини та розчинники
  • Тютюновий дим

Крім того, зменшіть контакт  з простудними людьми та контролюйте алергію.

Вживання заходів щодо запобігання застуді, грипу та іншим захворюванням може запобігти деяким, але не всім вушним інфекціям. Ось кілька важливих речей, які потрібно зробити:

Переконайтеся, що всі члени родини, включно з дітьми, отримають відповідні вакцини, коли це рекомендовано. Це включає вакцини проти грипу та пневмококової інфекції.

Зробіть миття рук звичкою, яка стане частиною сімейного розпорядку.

По можливості уникайте групового догляду за дітьми, особливо в сезон застуди та грипу.

Оскільки немовлята, які перебувають на штучному вигодовуванні, частіше хворіють на вушні інфекції, краще годувати дитину грудьми перші 6-12 місяців, якщо це можливо, щоб запобігти вушним інфекціям.

Hosting Ukraine

Дбаємо про Ваше здоров'я!

МЕДИЧНИЙ ПОРТАЛ!