Цікаве
Як подолати депресію? Як допомогти собі подолати депресію? Як лікувати депресію без ліків?
Перше, що ви повинні знати про подолання депресії, це те, що це можливо. Ваш вибір має значення і може вплинути на перебіг хвороби.
На щастя, було проведено багато досліджень щодо деяких способів життя та варіантів лікування, які потенційно можуть скоротити депресивний епізод або зменшити ймовірність рецидиву.
Депресія - це таке складне захворювання, яке впливає на кожного по-різному. Тоді має сенс, що не існує жодної золотої середини для одужання від депресії. Успішне лікування депресії, як правило, досягається за допомогою багатостороннього підходу.
Ось дещо з того, що ви можете зробити, щоб допомогти собі подолати депресію.
- Змінити спосіб життя. Іноді деякі зміни у вашому способі життя можуть допомогти зменшити депресію.
- Фізичні вправи. Вже існують докази того, що фізичні вправи можуть призвести до поліпшення при легкої та помірної депресії. Фізична активність все ще може бути конструктивним механізмом подолання, надавати тимчасове полегшення або відволікатися від негативних емоцій і бути невід’ємною частиною самообслуговування, що сприяє лікуванню симптомів депресії.
- Обмежте споживання алкоголю. Спостереження за своїм споживанням алкоголю – ще один важливий крок у боротьбі з депресією. У короткостроковій перспективі алкоголь може добре почувати себе, полегшити нудьгу та зменшити занепокоєння. З цих причин алкоголь може бути занадто привабливим для людини з депресією. Це може здатися швидким рішенням і легким способом самозаспокоєння. Часте вживання алкоголю може призвести до небажаних наслідків, таких як залежність, порушення сну і тоді може насправді погіршити ваш настрій. Алкоголь заборонений, якщо ви схильні до сильних нападів депресивних епізодів.
- Знайдіть час для розваг. Коли ви востаннє весело проводили час або сміялися від живота? Виділяти час для приємних занять і підтримувати якісні стосунки, які приносять вам радість, є невід’ємною частиною перемоги над депресією. Хоча депресія не завжди є прямим результатом ваших нинішніх життєвих обставин, вона є фактором. Ваш день повинен включати трохи веселощів. Прості дії, як-от спілкування з коханою людиною, ванна з гарячою водою або перегляд комедії, можуть допомогти вам стати щасливими, навіть якщо це ненадовго.
Ліки від депресії
Зміна способу життя, яка допомагає при депресії, полягає в тому, що іноді ви можете бути занадто пригніченими, щоб запустити ці позитивні зміни.
Для тих людей, які застрягли в тій густій, знерухомлюючій грязі депресії, що змушує чистити зуби або заправляти ліжко, розпочати програму вправ може бути нереальним.
Антидепресанти. Ліки можна використовувати, щоб зменшити симптоми достатньо, щоб почати з більш здорових звичками. Ліки- це не заміна більш здорових звичок.
Антидепресанти іноді отримують погану оцінку, але вони безпечні, ефективні і можуть значно скоротити тривалість депресивного епізоду.
Знайдіть лікаря, який може обговорити з вами ваші варіанти і який знайде час, щоб вислухати всі ваші запитання та проблеми. Ви повинні відчувати себе почутим і чітко розуміти, що ви можете розумно очікувати щодо побічних ефектів і переваг.
Багато людей часто чекають занадто довго, щоб спробувати ліки, і розглядають його як крайній варіант. Хоча це може бути не найкращий варіант для всіх, цілком можливо, що він може добре працювати для вас.
Коли ліки можуть бути хорошим варіантом
Стандарт, який використовується в медицині, полягає в тому, що наслідки хвороби мають бути гіршими, ніж побічні ефекти лікування цієї хвороби. Іншими словами, якщо ваші симптоми депресії є більш виснажливими, ніж потенційні побічні ефекти ліків, то прийом антидепресантів може бути хорошим вибором для вас.
Якщо ви думаєте про ліки, поговоріть зі своїм лікарем або терапевтом; вони можуть допомогти вам визначити, чи це хороший варіант для вас.
Процедури при депресії
Резистентній до лікування, або коли пацієнт не відповідає на лікування, можна використовувати такі процедури:
- Електросудомна терапія (ЕСТ)
- Трансцераніальна магнітна стимуляція (TMS), включаючи повторювану транскраніальну магнітну стимуляцію (rTMS) і глибоку транскраніальну магнітну стимуляцію (dTMS)
- Стимуляція блукаючого нерва (VNS)
Розмовна терапія
Психотерапія може стати чудовим виходом і можливістю подивитися на своє життя більш об’єктивно. Робота терапевта, по суті, полягає в тому, щоб ви могли обговорити свої проблеми, не боячись осуду.
Незважаючи на поширену депресію, вона все ще може бути надзвичайно ізоляційним досвідом. Терапія може допомогти вам відчувати себе менш самотніми.
Безпорадність і безнадійність депресії можуть затьмарити шлях до значущих змін. Хороший терапевт може допомогти вам у цьому і сприяти тривалому відновленню після депресивного епізоду.
Підтримуйте довгострокові стосунки зі своїм терапевтом
Правда про депресію полягає в тому, що для деяких це захворювання, що повторюється, і багато хто може мати кілька нападів протягом життя. Це робить доброю ідеєю мати тривалі стосунки з фахівцем із психічного здоров’я.
Залежно від того, що вам потрібно в даний момент, ви можете збільшити або зменшити частоту зустрічей, підтримуючи терапевтичні стосунки з людиною, чий підхід до терапії працює для вас і хто знає вашу історію.
Це особливо важливо, оскільки процес пошуку терапевта чи психіатра, у якого є час для вас, підстраховується та з ким ви спілкуєтесь, є складним завданням для людини, яка перебуває в депресивному епізоді.
Альтернативні методи лікування депресії
Деякі люди повідомляють про користь від наступних методів лікування, незважаючи на відсутність прямих доказів:
- Акупунктура
- Трав’яні засоби та добавки
- Медитація
- Прогресуюче розслаблення м'язів
- Йога
- Соматичні переживання
Як лікувати депресію без ліків
- Позитивна саморозмова. Багато людей розуміють, що постійні фізичні вправи можуть змінити ваше тіло, але деякі не визнають, що ви можете застосувати той самий підхід до зміни способу мислення. Налаштуйтеся на тон і зміст вашої внутрішньої балаканини і працюйте над її зміною, якщо вона не є позитивною. Багато з нас говорять собі речі, які ніколи б не наважилися сказати іншій людині. Ви називаєте себе ідіотом, коли проливаєте чашку кави або не можете відразу впоратися з завданням на роботі? Якщо так, вам буде корисно попрацювати над тим, щоб змінити це. Щодня виділяйте час, щоб говорити з собою з любов’ю та ніжністю. Спробуйте робити це під час душу або безпосередньо перед сном. Встановлення наміру зменшити негативну внутрішню балаканину — це важливий розумовий зрушення, яке може допомогти подолати депресію.
Боротьба з депресією може бути складною, але знання того, що є речі, які ви можете зробити, щоб керувати своїм настроєм, може розширити сили. Ваші щоденні звички можуть допомогти або завадити вам на шляху до одужання від депресії.
Дбаємо про Ваше здоров'я!
МЕДИЧНИЙ ПОРТАЛ!