Цікаве
Топ 10 найкращих продуктів для правильного харчування
Дізнайтеся, які продукти сприяють правильному харчуванню (ПХ)
Топ1 - Куркума
Яскрава оранжево-жовта спеція дуже поширена в Індії, її можна використовувати в багатьох стравах. Головний інгредієнт, куркумін, який захищає нервові клітини та регулює імунну систему організму. Куркумою посипають все, від варених овочів до цільнозернового рису. Доступні і в капсулі. Куркумін безпечний для більшості людей, але він може викликати побічні ефекти, при прийомі деяких ліків. Тому проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати його як добавку.
Топ2 - вітамін D
Продукти, багаті вітаміном D
При надлишковій вазі, ви ризикуєте захворіти на остеопороз, стан, який робить ваші кістки слабшими та, швидше за все, ламаються. Вітамін D може допомогти захистити кістки від цієї проблеми. Це також може допомогти приборкати запалення. Сонячне світло допомагає шкірі виробляти поживні речовини- вітамін D, але жирна риба, як-от лосось або тунець, йогурт, яйця, пластівці та збагачений апельсиновий сік є хорошими джерелами цього вітаміну. Можна приймати добавку вітаміну D в вигляді капсул, як додаткове джерело.
Топ3 - Фрукти та овочі
Коли їсте фруктів п’ять порцій на день, організм отримуєте антиоксиданти, які можуть полегшити запалення. Якщо їсти їх регулярно, вони можуть допомогти запобігти рецидивам. У фруктах також багато клітковини, яка забезпечує безперебійне травлення. Наповніть свою тарілку продуктами з високим вмістом антиоксидантів, такими як цибуля, яблука, цитрусові, ягоди та чорний виноград.
Топ4 - імбир
Використовують його як спецію для випічки, приправу для м'яса, в напоях і т.д, але в інших частинах світу імбир найбільш відомий як лікарська рослина. Дослідження показують, що це може допомогти заспокоїти імунну систему і навіть може зменшити проблеми з пам’яттю та біль у м’язах. Його можете приймати в капсулі, але свіжий корінь імбиру може принести вам найбільшу користь. Очистіть, подрібніть і додайте до сковороди. Або замочіть шматочок очищеного кореня в гарячій воді для приготування чаю.
Топ5 - Продукти з клітковиною
«Нерозчинна» клітковина — ваш найкращий вибір. Велика кількість в чорносливі або його соку, цільнозерновому хлібі, коричневому рисі та інших цільнозернових продуктах. Організм не повністю перетравлює цю клітковину, тому вона проходить через всю систему. Це добре. Це допомагає запобігти запорам, поширеній проблемі людей з ннадлишковою вагою. Більшість людей повинні прагнути отримувати принаймні 25 грамів клітковини щодня. Оскільки вони поглинають воду, треба пити багато рідини щодня.
Топ6 - Зелений чай
Присутня м'язова слабкість і втома? Може допомогти чашка заспокійливого зеленого чаю. Невелике дослідження показало, що деякі його сполуки, в тому числі EGCG, можуть полегшити ці симптоми. Люди побачили результати після того, як вони пили зелений чай щодня протягом принаймні 3 місяців. Напій також може зміцнити імунну систему, полегшити запалення.
Топ7 - Замінники молочних продуктів
Як показують дослідження, є зв’язок між коров’ячим молоком і розсіяним склерозом. Одна з теорій полягає в тому, що білки в молочних продуктах можуть дратувати імунну систему. Якщо у вас є непереносимість лактози, краще триматися подалі від молочних продуктів. Ви можете спробувати скоротити споживання молочних продуктів, замініть звичайного молока, морозива, масла та сиру на варіанти з мигдалю, сої, рису, або овес. Шукайте продукти, які містять кальцій, щоб захистити ваші кістки.
Топ8 - Жирна риба
Оселедець, скумбрія, білий тунець, сардини та лосось містять омега-3 жирні кислоти, які можуть допомогти зменшити запалення в організмі. Одне велике дослідження показало, що люди з надлишковою вагою, які вживали 10 грамів риб’ячого жиру на день, мали меншу ймовірність рецидиву хронічних хвороб або погіршення працездатності. Якщо ви вегетаріанець або не любите рибу, можна отримати омега-3 з добавки риб’ячого жиру або лляне масло.
Топ9 - Нежирний білок
Деякі дієти з низьким вмістом насичених жирів можуть допомогти людям з зайвою вагою. Нежирні дієти рекомендують людям з хворобами серця та іншими проблемами зі здоров’ям, при яких краще обмежити кількість споживання жирів. Замініть жирне червоне м’ясо на більш пісні сорти, таких як курка без шкіри. Або поміняйте м’ясо на боби та сочевицю. У них багато клітковини та фолієвої кислоти.
Топ10 - Цільнозернові продукти
Прагніть їсти 3-5 порцій корисних цільнозернових продуктів, таких як цільнозернові макарони, кіноа або коричневий рис. Скоротіть споживання легкозасвоюваних вуглеводів! Складні вуглеводи можуть запобігти стрибкам енергії та допомогти вам почуватися менше втомленими. А клітковина допоможе контролювати вагу та уникнути запорів. Потрібна кількість магнію та заліза, які містять цільні зерна, також допомагають при схудненні.
Дбаємо про Ваше здоров'я!
МЕДИЧНИЙ ПОРТАЛ!